تبلیغات
سربداران - چرا براندازان دل پری از سپاه دارند ؟ این نمونه را ببینید
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : راضیه امیری رز
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
سربداران

 در روزهای اخیر چند نفر از مجرمین برانداز  از فرماندهان سپاه شکایت کردند به همین بهانه  گزارشی از عقده گشایی این جریان نسبت به سپاه را البته قبل تر از شکایت اخیر می اورم  با این توضیح که این  جریان در زمانی که سردار جعفری اقدام به افشا گری علیه این ها کرد قصد شکایت داشتند لاکن جرات نکردند . اکنون با راحت شدن خیالشان از قوه قضاییه که انگار قصد برخورد با سران فتنه را ندارد این ها دنبال تحریک ان برای برخورد با سران امنیت مردم را دارند !

 

انتقام از سپاه در فضای مجازی

 

اشاره:به دنبال ضربه سختی كه جریان برانداز در فضای مجازی از جانب فعالیت های سایبری سپاه متحمل شد؛ سناریوهای متعددی برای سرپوش گذاشتن بر این شكست در دستور كار قرار گرفته و تلاش می شود ضمن متهم كردن سپاه با عناوین گوناگون به نوعی انتقام این قدرت نمایی سپاه را با جنجال های رسانه ای در فضای مجازی و جنگ روانی جبران كنند. 

 

مجرمین سایبری مدعی نقض حقوق بشر

كمیته گزارشگران حقوق بشر در گزارشی كه در اغلب سایتهای خبر تحلیلی وابسته به جریان بر انداز مانند جرس، ادوار نیوز، گویا ، بی بی سی ، رادیو زمانه و ...  انعكاس داشته ،اورده  است:

« ملک‌پور در مهرماه سال در رابطه با پرونده‌ی موسوم به «مضلین ۲» مربوط به جرایم اینترنتی بازداشت شد. در اواخر سال ۸۷ گزارشی توسط گروهی که خود را از اعضای سپاه پاسداران معرفی می‌کرد منتشر شد. متن این اطلاعیه در خصوص متهمانی بود که عضو چندین «شبکه‌ی فساد اینترنتی» معرفی شده بودند.مشابه این برخورد در اواخر سال ۸۸ با بازداشت گسترده فعالان حقوق بشر در سراسر ایران تکرار شد. این‌بار گزارش‌هایی با عنوان «نبرد سایبری سپاه پاسداران با گروه‌های فعال در پروژه بی‌ثبات‌سازی» و بازداشت اعضای «شبکه جنگ سایبری آمریکا» منتشر شد و رسانه‌های دولتی نیز در این زمینه برنامه‌هایی را پخش کردند».

متین پور مدعی شده است:«اکثر اوقات شکنجه‌ها به صورت گروهی انجام می‌گرفت و در حالی که چشم بند و دست بند داشتم چند نفر با کابل، چماق، مشت و لگد و گاهی شلاق ضرباتی به سر و گردن و سایر اعضای بدنم می‌زدند. این کارها به منظور وادار ساختن من به نوشتن آن‌چه توسط بازجویان دیکته می‌شد و اجبار به بازی کردن نقش در مقابل دوربین طبق سناریو دلخواه و نوشته شده توسط آنان می‌بود. گاهی شکنجه‌ها توام با شوک الکتریکی بود که بسیار دردناک بوده و تا چند لحظه پس از آن امکان حرکت نداشتم. یک بار در اواخر مهرماه ۱۳۸۷ هم مرا در حالی که چشم بند به چشم داشتم برهنه کرده و تهدید به استعمال بطری آب کردند. در همان روزها و در یکی از بازجویی‌ها شدت ضربات مشت و لگد و کابل که به سر و صورتم زده می‌شد به قدری زیاد بود که تمامی صورتم ورم کرده و چندین بار زیر کتک بی‌هوش شدم که هر بار با پاشیدن آب به صورتم مرا به هوش می‌آوردند».

 

در گزارش دیگر این كمیته از شكنجه نوید خانجانی در سلولهای انفرادی سپاه خبر داد. گویا نیوز و بسیاری از وب سایت های خبری در این باره اورده اند:

« با گذشت ۲۰ روز از بازداشت نوید خانجانی، پیگیری خانواده وی به مراجع قضایی و زندان اوین تاکنون بی‌نتیجه بوده و حتی مسئولان دفتر صادق لاریجانی، رییس قوه قضاییه نامه خانواده این فعال دانشجویی را نپذیرفتند.این درحالی است که این فعال مدنی در سلول‌های انفرادی متعلق به سپاه در زندان اوین و تحت فشار و بازجویی شدید قرار دارد. این امر موجب نگرانی خانواده و بستگان وی شده است».

 

از اتهام فساد تا ترس از قدرت نمایی اقتصادی

 در ادامه فضا سازی مذكور، به منظور متهم كردن سپاه به فساد اقتصادی دویچه وله آورده است:

«یک شبکه‌ی پولشویی در کشورهای عرب منطقه که گفته می‌شود برای سپاه پاسداران ایران کار می‌کرد، از سوی کشورهای بحرین و کویت کشف و افشا شده است. یک وزیر دولت بحرین نیز در این شبکه شرکت داشت. خبرگزاری آلمان در گزارشی از بحرین و کویت نوشته است، در کشورهای عربی زدوبندهای فسادآمیز اکثرا پرده‌پوشی می‌شود، اما اکنون مقام‌های دولتی بحرین و کویت یک باند پولشویی را کشف و افشا کرده‌اند. متهمان این شبکه‌ی فساد، سپاه پاسداران ایران، یک وزیر دولت بحرین، یک زن تاجر از کویت و شمار زیادی از دستیاران آنها در کشورهایی چون کویت، مصر و سودان هستند. «منصور بن رجب»، وزیر دولت بحرین و یکی از متهمان شبکه‌ی پولشویی، تلاش داشته که یک چک ۶ میلیون یورویی متعلق به سپاه پاسداران ایران را نقد کند. زمانی که یک تبعه‌ی مصری در تلاش بوده چک ۶ میلیون یورویی را در بانکی در بیروت نقد کند، سازمان اطلاعاتی لبنان متوجه ماجرا می‌شود.هنوز منشا اصلی پول‌ها روشن نیست. گفته می‌شود که سپاه پاسداران ایران این پول را از طریق تجارت مواد مخدر بدست آورده است».

وب سایت رادیو فرانسه نیز در مقاله ای تحت عنوان چرا ازاد سازی اقتصادی در ایران موفق نمی شود به قلم ناصر اعتمادی تلویحا هدف اصلی دولت از بحث هدفمندی یارانه ها را تامین مقاصد اقتصادی سپاه دانسته است. این برداشت با تصویر مندرج در این سایت بیشتر تقویت می شود.

«هدف اعلام نشدۀ دولت در حذف یارانه ها نه اصلاح و واقعی کردن قیمت ها یا به سامان ساختن اقتصاد و تبدیل آن به یک اقتصاد حقیقتاً آزاد، بلکه تأمین منابع مازاد برای دستگاهی است که بیش از همه ابزار مهم انحصار و رانت اقتصادی به سود گرایش های مسلط در قدرت شده است.

 

 

 

 

روز نیز در جهت عقب نماندن از رقابت رسانه های وابسته در حمله علیه سپاه ، در مقاله ای اقتصادی با قلم اردلان صیامی مدعی شد سال 88 سال سپاهی شدن اقتصاد ایران بود.

« یكی از مهم ترین اتفاقات سال 88 در حوزه اقتصاد سپاهی شدن اقتصاد بود. دوشركت بزرگ یكی در نفت وگاز به نام صدرا وشركت مخابرات به شركت ها وبنیاد های وابسته به سپاه واگذار شد.

روز5 اردیبهشت بلوک 18/51 درصدی صدرا به کنسرسیومی به مدیریت قرارگاه خاتم الانبیا فروخته شد و خریدار مالک 767 میلیون و 662 هزار و 862 سهم به ارزش پایه 76 میلیارد و 766 میلیون تومان از شرکت در شرف ورشکستگی صدرا شد.

اما درست پنج ماه بعد ودر اوج اعتراضات مردمی در بزرگترین معامله تاریخ بورس ایران، پنجاه درصد شرکت مخابرات ایران به ارزش حدود هشت میلیارد دلار به چند شرکت وابسته به سپاه پاسداران فروخته شد.

بنابر گزارشها، کنسرسیوم "توسعه اعتماد مبین" خریدار سهام شرکت مخابرات، از سه شرکت تشکیل شده است. شرکت های سرمایه گذاری "توسعه اعتماد" و "شهریار مهستان" که از شرکت های زیر مجموعه بنیاد تعاون سپاه هستند و شرکت "گسترش الکترونیک مبین ایران" که از شرکت های زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام است.

کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین در حالی توانست سهام شرکت مخابرات را از آن خود بکند که ساعاتی پیش از انجام معامله رقیبش گروه "پیشگامان کویر یزد" به دلیل نداشتن "صلاحیت امنیتی" از سوی سازمان خصوصی سازی از رقابت کنار گذاشته شده بود. نداشتن صلاحیت امنیتی مصداقی در آیین نامه وقانون های خصوصی سازی ندارد واعلام شدن آن درست چند ساعت قبل از شروع رقابت همه آگاهان وتحلیل گران را به وجود اراده سیاسی برای برنده شدن سپاه دراین مناقصه رساند».

 

روز در مقاله ای دیگر به وا كاوی نقش نهاد های نظامی در اقتصاد پرداخته است:

«بانك انصار در خدمت شهروندان"؛ این روزها این تیزر تبلیغی به طور مكرر از سیمای جمهوری اسلامی  پخش می شود.بانک انصار یك موسسه مالی بود كه با مجوز بانك مركزی به یك بانك خصوصی بدل شد؛ همان طور که "موسسه مهر ایرانیان" و "صندوق قرض الحسنه قوامین" نیز مجوز بانك شدن را دریافت كرده اند. این موسّسات، همگی متعلق به نهاد های نظامی جمهوری اسلامی هستند؛ انصار و مهر ایرانیان توسط سپاه تأسیس شده و قوامین به نیروی انتظامی تعلق دارد. بسیاری از آگاهان اقتصادی چنین روندی در تاسیس بانك خصوصی توسط نظامیان را بی ارتباط به مسایلی چون پول شویی وفرار از تحریم های بین الملی نمی دانند .

با روی كار آمدن دولت نهم، سپاه پاسداران به وضوح چهره  اقتصادی نیز یافت و قرارگاه خاتم به عنوان سمبل این جریان در بخش های مختلف (نفت، گاز، راهسازی و سد سازی) وارد عرصه اقتصاد وصنعت شد؛ اما تامین مالی فعالیت های خود را به عنوان یك پیمانكار از طریق دولت پی گیری کرد. سردار قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم، مهرماه سال گذشته در كنفرانس "تامین مالی صنعت نفت" آشكارا از سختی تامین مالی به شیوه دولتی سخن راند و خواهان پیاده سازی روشهای جایگزین شد. این دیدگاه کافی بود تا چندی بعد رییس كل بانك مركزی خبر موافقت شورای پول واعتبار با تاسیس بانك انصار را اعلام کندعلاوه بر این، یک نهاد مالی دیگر وابسته به سپاه پاسداران نیز آماده تبدیل شدن به بانک است. موسسه مالی و اعتباری مهر وابسته به بسیج، مقدمات تبدیل به بانک را فراهم کرده و به زودی این موسسه نیز تبدیل به بانک می شود.

صندوق قرض الحسنه قوامین وابسته به نیروی انتظامی نیز وضعیتی مشابه دارد. همه این نهادهای مالی روزی صندوق قرض الحسنه بودند اما بعد از مشکلاتی که صندوق های قرض الحسنه در اوایل دهه هشتاد خورشیدی با آن مواجه شدند، تغییر ماهیت دادند».

 

البته نگرانی از فعالیت های عمرانی سپاه دامنه گسترده ای دارد بگونه ای یكی از مبحث جدی در رسانه های اپوزسیون تبدیل شده است.

 جرس  سایت متعلق به مهاجرانی  در گزارشی اورده است:

« بنا به گزارش منابع مطلع خبری و اعلامِ استاندار بوشهر، دهها پروژه عمرانیِ آن استان، با ارزشی بالغ بر ۱۲۶۰ میلیارد تومان و "بدون انجام تشریفات مناقصه" به قرارگاه خاتم الانبیاء - وابسته به سپاه پاسداران- واگذار شد.

 این گزارش با بیان مطلب فوق و استناد به اظهارات سردار پاسدار ابوطالب شفقت، استاندار بوشهر، خاطرنشان کرد "دهها پروژه عمرانی در زمینه های مختلف، از سد و بندر گرفته تا پارك فناوری، با ارزشی بالغ بر۱۲۶۰ میلیارد تومان بدون انجام تشریفات مناقصه به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار شده است."

 منبع خبری جرس، ضمن مخابرۀ موارد فوق و خاطرنشان کردن این نکته که "مطابق برداشت اعلام شده از اصل ۴۴ و همچنین سند چشم انداز، می بایست خصوصی سازی- بطور صحیح- در دستور كار قرار گرفته و بخش خصوصی تقویت شود"، افزود "واگذاری یكجای این حجم پروژه به سپاه پاسداران غیرقابل توجیه و مشکوک است و این واگذاری فلّه ای امیتازها و پروژه ها، "عیدی نفتی دولت احمدی نژاد به عوامل و حامیانِ خود تلقی می شود».

 

جرس با بهانه قرار دادن  سخنان رئیس شورای اصناف برای را اندازی فروشگاه های زنجیره ای توسط بسیج  به بار دیگر به فعالیت اقتصادی سپاه و اتهامات در این زمینه وارد شده است:

« سپاه پاسداران و نهاد وابسته به آن بسیج، علاوه بر اقدامات مرئی، از طرق دیگر نیز به افزایش قدرت و                      ثروت خود می پردازند و عملا تبدیل به یکی از بزرگترین مافیاهای اقتصادی جهان شده اند. زمانی که مهدی کروبی ریاست مجلس ششم را بر عهده داشت از پشت تریبون ریاست مجلس در اظهاراتی از اسکله های مخفی سخن به میان آورد که زیر نظر سپاه پاسداران فعالیت می کردند. تا آن زمان تنها یکی دو روزنامه به صورت جسته و گریخته از 60 اسکله مخفی سخن به میان آورده بودند و کروبی برای اولین بار آن را به طور رسمی اعلام کرد

 برخی از فعالان پارچه و لباس بازار تهران نیز ورود نزدیک به 80 درصد لباس و پارچه به کشور از طریق غیرقانونی را منتسب به سپاه می دانند و  معتقدند که هیچ فرد و گروهی نمی تواند 80  درصد واردات البسه کشور را از طریق غیر قانونی و از اسکله های شهید رجایی انجام دهد به جز سپاه و بسیج. 

برخی از نمایندگان استانهای مرزی نیز به صورت جسته و گریخته و در لفافه سپاه را به عنوان وارد کننده اصلی سیگار، مشروبات الکلی، دستگاههای گیرنده ماهواره معرفی می کنند. 

به نظر می رسد که هم اینک علاوه بر پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی، سپاه و بسیج قصد ورود به اقتصاد خرد را نیز در برنامه خود دارند تا بتوانند نهادهای شکننده تر و کوچکتر را نیز از صحنه دور کنند و تمام اقتصاد ایران را به نام خود ثبت کنند و اطمینان خاطر بیشتری را برای  رهبر جمهوری اسلامی و رئیس دولت  به ارمغان آورند. در واقع به عقیده برخی از ناظران بیت رهبری و نهادهای نزدیک به آن همچون سپاه و بنیادهایی چون بنیاد مستضعفان، آستان قدس، بنیاد شهید و.. سعی دارند تا با خمایت مالی گسترده از حامیان رهبری طبقه ای خاص در جامعه بسازنند تا همواره حامیانی مطمئن و راضی در جامعه داشته باشند»

 

وقتی عقده گشایی از سپاه حد ومرز نمی شناسد!

رادیو فردا در یك مصاحبه ای با چند نفر از كارشناسان برای بررسی احتمال اختلاف بین رهبری معظم انقلاب و رئیس جمهور نتوانسته است خشم خود را نسبت به سپاه مخفی دارد. در مصاحبه رادیو فردا از بیان فردی به نام محمدی  امده است:
«سپاه پاسداران قدرت حقوقی ندارد و تحت نظر رهبری اداره می‌شود، اما اگر همچنان به کسب قدرت واقعی از لحاظ اقتصادی، نظامی و رسانه‌ای ادامه دهد طبیعی است که در آینده کفه آقای احمدی‌نژاد یا هر شخص دیگری که منافع سپاه را نمایندگی کند در برابر دستگاه رهبری سنگین‌تر خواهد شد.

سپاه در تحولات چهار پنج سال گذشته نشان داده که آقای احمدی‌نژاد را بیشتر مدافع منافع خود می‌داند تا شخص رهبری. سپاه به اهرم‌هایی نیاز دارد تا به دستگاه رهبری فشار بیاورد و منویات خود را پیش ببرد. جزیی از سنت سیاسی در جمهوری اسلامی است که می‌گویند ولی فقیه فصل‌الخطاب است، اما تمام کسانی که در سیاست دستی دارند می‌دانند که رهبری می‌ایستد و به موازنه قوا نگاه می‌کند و در نهایت طرفی که کفه آن سنگین‌تر است را ترجیح می‌دهد تا بقای خود را در نظام سیاسی حفظ کند.
کابینه آقای احمدی‌نژاد و گروهی در مجلس که از او پشتیبانی می‌کنند و همچنین نهادهای ذیل حکومت نشان داده‌اند که منافع سپاه را نمایندگی می‌کنند».

در ادامه مصاحبه می خوانیم:

«آقای احمدی‌نژاد فکر می‌کند همین که تعدادی از نیروهای سپاه را خریده یعنی کل قدرت نظام را خریده است. به همین دلیل در دو موضوع کاملاً مشخص در برابر آقای خامنه‌ای ایستاد، اول موضوع رحیم مشایی و دوم در ماجرای تبادل اورانیوم.
او مدتی قبل در تلویزیون مصاحبه‌ای کرد و کسانی را که با ارسال سوخت سه و نیم درصد به خارج مخالفت می‌کنند به ناآگاهی متهم کرد و در واقع آنها را به همدستی با خارجی‌ها متهم کرد، در حالی که همه می‌دانند اولین مخالف ارسال سوخت سه و نیم درصد به خارج آقای خامنه‌ای بود».

 

 

فرافكنی مفتضحانه! در انكار توان سایبری سپاه

جالب ترین موضع در مقابل قدرتنمایی های سپاه پاسداران تلاش برای انكار  و تحقیر این توانای است. ادوار نیوز در مقاله ای به قلم زهره اسد پور می نویسد:
« کاوه ی عزیز، در هیاهوی پروژه های بزرگ بازداشت های فله ای و پیروزی های کم افتخار سایبری برآنان که با سلاح حقوق بشر می خواهند تا نظم موجود! را بر آشوبند، نامت گاه گاه گم می شود، در انبوه خبر، اما یادت ، یاد آن جوان مهربان لاغر اندامی که بی تاب نقض حقوق بشر بود و به جرم دفاع بی ادعایش از حقوق بشر ماهها است که در زندان است از یادمان نمی رود...».

جرس نیز با عنوان ارتش سایبری از ادعا تا واقعیت؛ قدرتی به استحکام تار عنکبوت به قلم امیر رضا پر حلم اورده است:

« از هنگامی که برای نخستین بار نام ارتش سایبری ایران بر سر زبانها افتاد، عده ای گمان کردند که سپاه پاسداران به عنوان متولی این تشکیلات از آنچنان قدرتی برخوردار شده که می تواند لرزه بر اندام  مخالفانش بیندازد.

 در نگاه اول به نظر می رسد  که همه چیز کاملا در ید قدرت سپاه و آنچه نخبگان بسیجی  ولایت مدار نامیده شده ، قرار دارد. در ورای اعلام موجودیت ارتش سایبری نوعی اعمال قدرت برای تاثیر گذاری بر فضای  جامعه محسوس بود و هدف هم حمله هکری به فضای مجازی متعلق به ضد انقلاب عنوان شده بود.

 ایده نبرد سایبرنیتیک در سپاه پس از قوت گرفتن  احتمال حمله امریکا به ایران قوت گرفت. در کوران تهدیدات  جرج بوش بر ضد ایران تیمی متشکل از عده ای  جوانان در یکی از نهادهای فرعی  سپاه شکل  گرفت. ایده گروه فوق  این بود که چون احتمال دارد سپاه  در نبرد نظامی  احتمالی نتواند ضربات لازم را به امریکا وارد کند بهتر است که قبل از نبرد در عرصه  نظامی درگیری در عرصه سایبر و فضای مجازی  با امریکا و ایادی داخلی اش آغاز شود.

 به این منظور برنامه حمله  اینترنتی به سایت ها در دستور کار بخش سایبری سپاه قرار گرفت.

نخستین یورش هکری به سایت ها که با سر و صدای زیادی از سوی مرکز موسوم به جرائم سازمان یافته سپاه همراه بود حمله به سایت های غیراخلاقی و دستگیری عوامل آن بود.  سایت گرداب در بیانیه ای به مناسبت زدن این سایت ها، آن را اقدامی بزرگ دانسته و به ملت تبریک گفت».

 در ادامه مقاله امده است: 

«اعلام موجودیت ارتش سایبری ایران گام نهائی و مکمل سپاه در ورود به عرصه تروریسم اینترنتی بود. به خصوص که  این اقدام متعاقب با نا آرامی های پس از انتخابات  و در راستای تسویه حساب کینه جویانه با معترضان به نتیجه انتخابات انجام می گرفت. در این ایام سپاه از حجم وسیع تصاویر ارسالی از اعتراضات مردم ایران به  به شبکه های خبری جهان مات و مبهوت بود، بطوریکه عوامل سرکوب در هنگام برپائی تجمعات با حمله شدید به هرکس که موبایل در دست داشت، وی را بازداشت می کردند.

  در چنین شرایطی بود که ارتش سایبری ایران اعلام موجودیت خود را به طور رسمی اعلام و تلویحا هدف مستقیم خود را ورود به فاز درگیری مجازی تن به تن از طریق تخریب  سایت های به زعم خود ضد نظام و عوامل امریکا و صهیونیزم اعلام کرد.

  امامتخصصان فن آوری اطلاعات می گویند هک کردن یک سایت کاری ساده و پیش پا افتاده است و نیازی به توانائی خارق العاده ندارد، فقط کافیست به میزبان و اطلاعات پایه ای یک سایت دست یافت.

 برای سازمانهائی چون سپاه پاسداران که عدم التزام خود به مقررات بین المللی را نزد جهانیان به اثبات رسانده اند، حمله به سایت ها با آی پی ایرانی چندان هم نباید مسئولیت آور باشد، چرا که ردپای سپاه تا پیش از این در امر معاملات غیر قانونی ، پولشوئی و دهها تخلف ریز و درشت  دیگر دیده شده و بنا بر این صدور بیانیه های مفاخره آمیز مبنی بر حمله هکری به یک سایت نشان  می دهد که تشکیلات حمله کننده مطلقا به الزامات اخلاقی  و مقررات بین المللی پای بند نیست ».

 

 

این سایت به منظور  تحقیر قدرت فنی سپاه  تلاش می كند این توان را در هك و فیلترینگ خلاصه كند . -چیزی كه اساسا در دستور كار سپاه نبوده است- اما بلافاصله با فراموشی این مساله ادعا می كند كه هكر های چینی كه هترین هكر های دنیا هستند به كمك سپاه امده اند. 

«از نقطه نظر فن آوری اطلاعات،  حمله سایبری و هک کردن یک سایت  کاری ساده است که خیلی نیاز به مقدمات پیچیده ندارد. با این حال مشخص نیست ارتش سایبری از کدام  قدرت سخن می گوید. به نظر می رسد که فقط سپاه و ارتش موسوم به سایبری  هستند که گمان می کنند حمله هکری واز کار انداختن یک سایت یعنی قرار گرفتن در ردیف پنجمین قدرت سایبری جهان!! 

در کنار واقعیات فوق ، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه  سال گذشته در مطلبی به نقل از سایت امریکائی " دیفنس تک"  اعلام کرد که ایران پنجمین قدرت سایبری جهان را داراست این در حالی بود که نویسنده دیفنس تک  با اغراق گوئی تلاش کرده بود توجه مقامات امریکائی را به کنترل بیشتر ایران  به لحاظ فن آوری آی تی جلب کند.

 در این بین نباید از نقش هکر های چینی غافل شد. آوازه هکرهای چینی به آلمان و امریکا هم رسیده و فریاد این دولتها را در آورده است. جالب اینجاست که به گفته یک کارشناس آی تی هکرهای چینی ستون فقرات ارتش به اصطلاح سایبری ایران را تشکیل می دهند.

 م ش می گوید: شیوه ارتش سایبری به این ترتیب است که با هکرهای چینی تماس می گیرند و اطلاعات پایه ای سایت مورد نظر را از آنها دریافت می کنند سپس حملات از داخل ایران و با آی پی ایرانی انجام می شود.

 در آمد هکرهای چینی که به سفارش گروههای تبهکار بین المللی مختلف کار می کنند سالانه میلیاردها یورو بر آورد می شود». 

 

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر